Cz

Aquathlon

 

Zimní sezona je za námi, ale otužovat se a sportovat je potřeba i nyní. Voda ve Vltavě je díky přehradám studená celoročně. Proto pro vás pořádáme aquathlony v každém ročním období.

 

Informace pro závodníky

Závod na rozdíl od Kryathlonu je bez lyží, ale zábava a adrenalin rozhodně zůstávají. Místo a zázemí závodu je v klubovně I. PKO, hlavního partnera akce. Start, depo a cíl je na přilehlé louce u řeky. Můžeme vám zaručit studenou vodu, pěkné počasí a přátelskou atmosféru.
Závod začneme již v plavkách na zahřátí úvodní disciplínou - krátkým 200 metrovým během. Následuje plavání 500 metrů po proudu ve Vltavě. V cíli plavání bude připraveno depo na převlečení do běžeckého a závod uzavře 4 km běh po cyklostezce směrem na Zbraslav a zpět. Otočka bude přibližně u lodní restaurace Port 62. Vzdálenosti 200 m – 500 m – 4 km jsou výzvou, ale s přehledem ji zvládne každý trochu trénovaný člověk. Prostě ideální příprava na další jarní a letní plavecké i běžecké závody.

 

Co je vlastně Aquathlon?

Původně se jednalo o disciplínu pro záchranáře, aby mohli rychle pomoci lidem ve vodě. Pomůže nám nejen nabrat kondičku na závody, ale zlepší i schopnost rychle reagovat a případně pomoci, když uvidíme ve vodě u někoho problém. Je to nejen pěkný závod, ale také důležitá část přípravy pro plavčíky, záchranáře i členy plaveckých a vodáckých oddílů."

Propozice závodu

Pořadatel: International Kryathlon Association

Datum: neděle ??? 2017, 11:00 hod

Misto konání: Klubovna I. PKO, U kempinku 2, Praha 4

Mapa: 50°0'32.387"N, 14°23'22.049"E

Prezence: v místě startu 09:00 - 10:30 hod

Startovné: 200,- Kč

Délka tratí:

Běh: 200 m

Plavání: 500 m

Běh: 4 km

Při teplotě vody do 20°C je možné plavat v neoprénu.  

  

Fotogalerie Jarní aquathlon

 

Výsledky Jarní aquathlon 2017

 

Pro více informací:

Facebook nebo info@kryathlon.com

 

Připravujeme podzimní aquathlon :-)

 

Partneři závodu: